Rada slovenských exportérov víta zriadenie Rady vlády pre konkurencieschopnosť a produktivitu

Slovenskí exportéri významne trpia v kontexte súčasnej ekonomickej krízy a zdražovania či už v oblasti výroby alebo logistiky. V dôsledku pandémie sa za posledný rok minimalizovali takmer na nulu aj pracovné cesty do zahraničia, podnikateľské misie, veľtrhy a výstavy, ktoré boli kľúčovým komponentom práce slovenských vývozcov. Dnes je dôležité zamerať sa na efektívne riešenia a opatrenia, ktoré pomôžu slovenskej ekonomike vychádzajúc z krízy.

„Na príprave Rady vlády pre konkurencieschopnosť a produktivitu sme sa aktívne podieľali. Som rád, že po takmer roku príprav, konzultácií a pripomienkovania bol nakoniec tento poradný orgán vlády schválený. Chýbal nám takýto formát, kde by aktívne diskutovala vláda s podnikateľským sektorom. Verím, že to prinesie konkrétne výsledky. My budeme aktívne prispievať a konštruktívne hájiť záujem slovenského exportéra.“ – konštatuje Lukáš Parízek, predseda Rady slovenských exportérov.

Rada slovenských exportérov (RSE) predstavuje funkčnú a efektívnu platformu komunikácie medzi slovenskými podnikateľmi, štátnymi a finančnými inštitúciami, ako aj medzinárodnými organizáciami, v ktorých je Slovensko členom. Podnikateľské združenie má 100 aktívnych členov, háji a presadzuje záujmy slovenských exportérov nielen doma, ale najmä v zahraničí. RSE svojim členom poskytuje informačnú, analytickú podporu a poradenstvo s cieľom podpory rastu a konkurencieschopnosti slovenských spoločností na zahraničných trhoch.

Poľské Ekonomické fórum v znamení pochmúrnych tém

13. septembra 2022

Viac info

Vojna na Taiwane môže mať katastrofické dôsledky pre našu ekonomiku

18. augusta 2022

Viac info

Predstavuje India spoľahlivého partnera pre EÚ?

15. augusta 2022

Viac info

Ak chcete získať najnovšie správy a informácie